Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Electrolux

Electrolux Profesyonel mutfakların yaratıcısı

Electrolux tek marka altında komple ve yüksek performanslı mutfaklar sağlayabilen dünyadaki tek kuruluştur.

Electrolux'ün yenilikçi ürünleri en yüksek beklentilere sahip müşterilerini bile tatmin eder. Bu ürünler yan yana gelince, mükemmel sonuçlar, üretkenlik, hijyen ve düşük işletme maliyeti sağlayan yüksek verimli sistemler haline gelirler.

Bir Electrolux mutfağı seçerek yüksek nitelikli satış ve servis partnerlerinin bulunduğu en büyük global ağlarından birine dahil olabilirsiniz.

Wash•Safe Control Sayesinde Mükemmel Durulama Sonuçları

Electrolux Profesyonel her zaman, bir yandan güvenilir bulaşık yıkama operasyonu sağlarken diğer yanda en iyi yıkama sonuçlarını sunar. Yeni green&clean bulaşık makinelerinin yeşil ve temiz felsefesi, yeşil-düşük çevresel etki ve düşük işletme maliyetleri ile temiz-sınıfının en iyi performansı arasında her zaman mükemmel bir denge sağlar.

Sterilize edilmiş tabaklar hijyen için en iyi güvencedir ve Electrolux Profesyonel, sınıfının en iyi güvenlik gerekliliklerini yerine getirirken, durulama fazında deterjanın tamemen yok edilmesini başarmanın önemini biliyor. Güvenli Yıkama Kontrolü (Wash Safe Control) işlevi, 84°C'deki sabit durulama ısısı ve şebekeden bağımsız su basıncı sayesinde ideal durulama kalitesine olanak sağlıyor.

En tehlikeli bakteri grupları üremek için ideal koşulları sıcaklığın 20° ila 60°C (maks. 75°C) arasında olduğu ortamlarda bulurlar. Bu nedenle, 84°C'de sabit durulama ısısı mükemmel hijyen koşulları sağlar ve Wash•Safe Kontrol lambası, durulama 84°C'nin üzerindeki sabit ısı ile mükemmelliği garantili şekilde tamamlandığında yeşile dönüşür.
Küçük ve orta ölçekli restoran ve oteller, pub, bar ve hızlı servis restoranları için ideal Electrolux Profesyonel yeni Tezgahaltı ve Giyotin Tip bulaşık makineleri standart makinelere kıyasla daha az su, deterjan, enerji ve parlatıcı tüketir; aynı zamanda mükemmel performansı ve düşük ses seviyesini de garantiler. Yenilenen ergonomisi ve kullanımda artan esneklik, bu cihazları en zor beğenen müşteriler için bile en iyi seçenek haline getirir.

Tabaklar, fincanlar, mutfak aletleri, tepsiler, GN küvetler ve çatal bıçak takımları yıkama programında mükemmel şekilde temizlenir, çünkü güçlü yıkama devresi her açıdan yıkamayı garantiler. Durulama programı daha da etkindir! Solenoid valf, havalı fren, boyler bekletme cihazı ve durulama destek pompası ile donatılmış atmosferik boyler, durulama için sabit yüksek ısıyı ve yüksek güçte sabit su basıncını sağlar. Dahası, yeni Electrolux Profesyonel Tezgahaltı ve Giyotin Tip modeller, bulaşık makinesine giren suyun % 100'ünün yumuşatılması, mükemmel sonuçlar alınması ve kireç oluşumu problemlerinin azaltılması için Sürekli Su Yumuşatıcısı (CWS) özelliğine de sahiptir.

Ayrıca, yeşil ve temiz Tezgahaltı ve Giyotin Tip bulaşık makineleri serisi, Electrolux Profesyonel'in daha iyi çevre taahhüdünü paylaşarak, işletim maliyetlerini standart makinelere oranla % 20 düşürür.

Daha az su tüketimi, durulama aşamasında daha az enerji gereksinimine neden olur ve bu da daha az deterjan ve parlatıcı anlamına gelir. Her programda 3 litre durulama suyu, ideal performansla düşük işletim maliyeti arasında mükemmel bir denge kurar.

Profesyonel bir mutfakta cihazların ses düzeyi, sınıfının en iyisi seçilirken dikkate alınacak en önemli unsurlardan biridir. Yeni yeşil ve temiz bulaşık makineleri düşük gürültü seviyesini ve makineden ısı kaybını azaltması sayesinde enerji tasarrufunu garantileyen çift cidarlı yalıtım özelliğine sahiptir. Örneğin, Giyotin tip bulaşık makinelerinin gürültü seviyesi çift cidarlı yalıtımla 63 desibelden düşüktür (ISO11204 uyarınca 1 metre uzaklık ve 1.5 metre yükseklikten 30 saniye boyunca ölçülmüştür).

air-o-steam®'de air frying: Kızartmanın daha sağlıklı yolu!

Doymuş yağ, trans yağ ve kolesterol tüketimi, düşük yoğunluktaki lipoproteini (LDL) veya diğer adıyla "kötü" kolesterol düzeyini, dolayısıyla koroner kalp hastalıkları riskini yükseltir. Sağlıklı bir beslenme için doymuş yağ, trans yağ ve kolesterol düzeyi düşük yiyecekleri tercih etmeniz önerilir. Yağda kızartmalara karşı sağlıklı ve aynı oranda etkin bir alternatif, air-o-steam® kombi fırında air frying'dir(sıcak hava ile kızartma).

Harvard Tıp Fakültesi ve Harvard Gezici Sağlık Hizmetleri'nde gezici bakım ve önleyici sağlık hizmetleri öğretim üyelerinden olan Elsie Taveras, ev dışında yenilen kızarmış gıdaların etkilerini ölçmek amacıyla 3 yıl boyunca yaşları 9 ila 14 arasındaki 14,355 çocuk üzerinde bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre, beslenme kalıpları ile bağlantılı olarak ev dışında kızartılmış gıdaların yenmesi (yüksek oranda trans yağ ve doymuş yağ tüketimi), aşırı kilo ve kalp gibi kronik hastalıklara yol açıyor.

Geleneksel bir fritözde yapılan kızartma işlemi yiyeceğe daha fazla kalori ve doymuş yağ yükler ve kilo alımına ve kolesterolün yükselmesine neden olur. Tüm Kuzey Amerika'daki okullardaki kafeteryalarda sunulan menüleri daha sağlıklı seçeneklerle değiştirmeleri için okul ve kafeterya yöneticilerine giderek artan bir baskı var. Artık geleneksel yağ bazlı fritözler ağır bir saldırı altında.

Air frying: Sağlıklı ve etkin bir alternatif

Yağda kızartmalara sağlıklı ve aynı oranda etkin bir alternatif, air-o-steam® kombi fırında kızartma sepeti aksesuarını kullanarak air frying (hava ile kızartma) yapmaktır.

Electrolux Profesyonel Kuzey Amerika Pazarlama ve İletişim Müdürü Betsy Earle, "Operatörler artık geleneksel fritözleri bırakmak istiyorlarsa, bu sağlıklı alternatifi sunmanın tam zamanıdır" diyor.

Firma Bilgileri

Electrolux Food Service

Adres : Tarlabasi Bulvari No : 35
34435 - Taksim-Istanbul
Tel: +90(212) 293 10 20
Fax: +90(212) 252 47 25
email: muge.hasbay-oztunc@electrolux.com