Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İnoksan


İNOKSAN A.Ş. sektöründe ileri ve yeni teknolojiye sahip endüstriyel mutfak ekipmanlarını üreten, geliştiren ve pazarlayan sektörünün önderi bir şirkettir.

İnoksan Bursa'da küçük bir atölyede Sn.Vehbi VARLIK ve Sn.N. Coşkun İRFAN'ın ortaklığı ile kuzine, fırın ve paslanmaz tezgah üreten bir işletme olarak 1980 yılında faaliyet göstermeye başladı.

İNOKSAN'da ilk makine üretimine, 1985 yılında patates soyma makinesi ile başlandı. 1986 yılında ise Türkiye'de bir ilk gerçekleştirildi. Bulaşık yıkama makinesi, kuzine ve pasta-börek fırınına TSE Belgesi alınarak, kaliteleri tescil ettirildi ve bu konuda sektöründe öncü oldu. Bu şekilde tüketiciye verdiği önemi gösterdi ve en iyi hizmeti sunma konusundaki duyarlılığını da kanıtlamış oldu.

Daha sonraki yıllarda yurt dışı bağlantılar kuran ve özellikle katıldığı fuarlarda sektöründeki yabancı firmalar ile iletişime geçen İNOKSAN; 1987 yılında ilk ithalat çalışmalarını başlatmıştır. Daha sonra bu alandaki girişimleri, dünyanın en iyi imalatçılarından olan Moreno, Lainox, Anımo, Faema, Aurea, Elettrobar, Sigma, GBG, IMC, Traex, Rational vb. firmalar ile devam etmiştir.

İstanbul, Ankara, Antalya-Samsun-İzmir ve Bursa' da açılan mağazaları ve genişleyen servis ağı ile tüketicilerinin ve kullanıcılarının yanında olma ve onlara en iyi hizmeti sunmaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürmüştür.
1990'lı yıllar ise İNOKSAN için ihracatta atılım yılları olmuştur. Orta Asya Cumhuriyetleri, Avusturya; İsveç, Bulgaristan, Almanya, Belçika, Afrika, Orta Doğunun bir çok ülkesi ve Kıbrıs'a yoğun ihracatı olmuştur. Daha sonraki yıllarda da bu konudaki çabaları giderek artmıştır.

Kurulduğu günden itibaren, ürünlerinde kaliteyi ve sürekli teknolojik gelişmeyi hedefleyen İNOKSAN; bu çalışmalarını aldığı belgeler ile kanıtlamıştır. Ürünleri için İlk CE Marking, kendi üretimi olan piliç çevirme makinesine Türk Patent Endüstrisinden "Endüstriyel Tasarım Tescili", sektöründe yine ilk kez Hollanda'lı kuruluş KEMA'dan TS-EN ISO 9001 Belgesi, daha sonra Rusya Test Denetim ve Sertifikalandırma Merkezinden GOST R ISO 9001 Belgesi, Romanya Ulusal Kontrol ve Onay Merkezinden ürünlerine Romanya Standartlarına Uygunluk Belgesi alarak kalitesini onaylatmıştır. Ayrıca her zaman ilklerin öncüsü olan İNOKSAN; Avrupa Birliği'ne dahil tüm ülkelerde de markasını tescil ettirmiştir ve tüm ürünlerine CE belgesi almıştır.

Bu konuda son yıllardaki girişimleri ile; güncellenen ISO 9001'in 2000 Kalite Yönetim Sistem versiyonuna uygun olarak Belgesini, TSE ve İngiliz Kuruluş BSI'dan yenileyerek, sektöründe yine ilki gerçekleştiren olmuştur. Ayrıca, KALDER'in yürüttüğü Ulusal Kalite Hareketi'ne İyiniyet Bildirgesini imzalayarak İNOKSAN'da, Toplam Kalite Yönetimi Mükemmellik Modeli'ne göre öz değerlendirme çalışmaları da başlamıştır.

Türkiye Avrupa Birliği'ne giriş süreci içinde entegrasyona ilişkin uyum yasalarını çıkarırken diğer taraftan İnoksan sektöründe öncülük ederek Türkiye'yi yenilikler ve ileri teknolojilerle buluşturmaktadır.

Bu çerçevede İnoksan'da politika ve stratejiler kapsamında, mevcut tesislerin en ekonomik ve modern bir şekilde çalıştırılması rekabet koşullarına uygun yapılanma ve tevsi yatırımlarının tamamlanması ve yeni yatırımlara gidilmesi esas alınmıştır. Böylelikle üretimde bilgisayar destekli tasarım CAD kullanımı hayata geçirilmiş tüm üretim fonksiyonlarını içeren isler bilgi işlem sistemi ile yönetilir hale getirilmiş, ayrıca metal işleme tezgahları CNC'li yapılara dönüştürülerek ileri teknolojik revizyonlara gidilmiştir.
v Gelişmiş ülkelerin kullandığı ileri teknolojiyi kullanmayı hedef olarak aldığımızdan bu teknolojinin izlenmesi, edinilmesi ve özümsenmesi bazında ileri teknolojiyi kullanmanın ve nitelikli işgücünün önemini stratejilerimizle öngörmekteyiz. Bu çerçevede üretim teknolojimiz içine FMS (Saç metal isleme esnek üretim sistemi) dahil ederek, verimlilik ve tasarımda farklıklar yaratmaktayız.

Müşteri odaklı yaklaşımlarımız gereği hızlı, kaliteli ve düşük maliyetli üretimleri gerçekleştirecek ileri teknoloji içeren makine ekipman ve donanımla desteklediğimiz süreçlerimiz en önemli varlığımız insan kaynaklarımızla sürekli gelişme ve iyileşme faaliyetleri ile yönetilmektedir.

İnoksan A.Ş'de AR-GE faaliyetleri içinde yer alan çalışmaları ISO-9001/2000 kapsamında " Ürün Tasarım Prosedürü " belirler ve çalışmaları düzenleyerek, tasarım kalitesini güvence altına alır. Bu kapsamda İnoksan A.Ş yarattığı özgün ürünler ile ülkemizde sektöre yeni ürünlerin kazandırılmaları konusunda sürekli önderlik etmektedir. Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği ürünler uluslararası pazarda rekabette başarıyı elde etmiştir.

Günümüzde Ar-Ge çalışmalarına yatırım yapan, finansman ayıran kuruluşlar bu çalışmalarını koruma altına almak, haksız rekabetin önüne geçmek için patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescillerini yaptırmak durumundalar, İnoksan A.Ş olarak yaptığımız her türlü tasarım Ar-Ge çalışmaları tescil ettirmektedir. Bu anlamda 35' in üzerinde endüstriyel ürün tasarımı tescil etmiştir. Halen çalışmaları devam eden yeni ürünlerimizin de tescil çalışmaları planlanmıştır.
Yeni ürünler yada mevcut ürünler için geliştirme önerileri her seviyede personel tarafından yapılabilir.

• Fizibilitesi uygun bulunan öneriler prosedüre uygun olarak aşamalı tasarım faaliyet planı kapsamında yürütülür ve gözden geçirilir, prototiplerin laboratuar ve saha testlerinde şartnamelere ve hedef spesifikasyonlarına uygunluğu doğrulanır. (Gerektiğinde doğrulama testleri yurt içi veya yurt dışındaki uzman laboratuarlarda yaptırılır).

• Çıkan sonuçlar doğrultusunda üretim yapısı, maliyet,hedef spesifikasyonları ve kalıp aparat çalışmaları güncelleştirilir.

• Tasarım doğrulama çalışmaları bitmiş olan üründen belirlenen miktar kadar Pilot Üretim yapılır, sonuçlar değerlendirilir gerekirse modifikasyonlar yapılarak, ürün seri üretime hazır hale getirilir.

• Ürün dosyası hazırlanmış, Patent, Faydalı, Model ve Endüstriyel Tasarım tescilleri yapılmış; katalog, kullanım ve servis manuelleri hazırlanmış ve uluslar arası ürün onayları ( CE v.b ) alınmış ürünler Seri Üretim kararı ile üretim programı dahil edilir.

• İnoksan A.Ş Ar-Ge faaliyetlerinin finansmanına yıllık cirosunun %2 sini ayırır.

Profesyonel her zaman, bir yandan güvenilir bulaşık yıkama operasyonu sağlarken diğer yanda en iyi yıkama sonuçlarını sunar.

Firma Bilgileri

İnoksan A.Ş

Adres : Organize Sanayi Bölgesi Ormanlar Cd.No:5
16159 Nilüfer / BURSA
Tel : +90(224) 242 00 10 (10 Hat/Lines)
Tel : +90(224) 294 74 74
Faks : +90(224) 243 61 23
E-posta : inoksan@inoksan.com.tr