Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Fagor

MCC GRUP

MCC 1956'da setüstü ocak ve ısıtıcılar yapan küçük bir atölye olarak kuruldu. Kuruluş aşamasında sınırlı sayıda çalışan çekirdek bir ekiple yola çıkılmıştı. Kırk yıl içerisinde çalışmalarımız ve müşterilerimizin bizlere duyduğu güven sayesinde Mondragon Corporacion Cooperativa, dünyanın en gelişmiş ve en önde gelen kooperatif şirketlerinden biri haline gelmiştir. Bünyesinde finans grubu, endüstriyel üretim grubu ve dağıtım kanallarını barındırır. Finans grubu kooperatif şirketlerine finansal servisler sağlamasının yanı sıra aynı zamanda günümüz ekonomisinin ihtiyaçlarını karşılayarak küçük ve orta ölçekli girişimcilere de özel hizmetler sunar. Endüstriyel grup 7 ayrı sektörel bölümden oluşmaktadır :

Otomotiv, yedek parça, inşaat&Taahhüt, endüstriyel ekipmanlar, dayanıklı tüketim mamulleri, mühendislik ve yatırım malzemeleri, makine parçaları. Dağıtım kanalları İspanya'daki en büyük 4 sektör grubundan biridir. Bünyesinde hiper – süper marketler, seyehat acentaları ve benzin istasyonları bulundurmaktadır. MCC kurulduktan sonra 220 kooperatif şirketiyle 72.000 kişilik bir istihdam yaratmış, 100 ülkeden fazla tümü kooperatif doğrudan 70.000 çalışanı geçen büyük bir grup haline gelmiştir. İş sahasında yüklendiği görevin yanı sıra MCC eğitimi de öncelikli değerleri arasına atmıştır.

Bu amaçla Mondragon Üniversitesi doğmuştur. Ayrıca kendine ait bir AR&GE merkezine de sahiptir. Tüm bunları, teknolojik yeniliklere ayak uydurabilen altyapımız ve eşsiz katılımcı modelimizle gerçekleştirdik. Çalışanlarımızın yönetimde söz sahibi olduğu işletme modelimizde tüm grubumuz içerisinde çözüme yönelik öneriler geliştirmeye ve eğitsel, teknolojik, finansal kaynakları bünyemizde eşgüdümlü olarak değerlendirmeye önem veriyoruz. Bunun elde ettiğimiz başarıda en önemli unsurlardan biri olduğuna inanıyoruz.

DÜNYADA FAGOR

MCC bünyesinde yer alan Fagor Endüstriyel A.Ş. pişirme, bulaşıkhane, ticari soğutma ve çamaşırhane ekipmanları tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Yeni fikirler, farklı bakış açıları, değişimin verdiği güç ile her geçen gün daha fazla insana ulaşmak, yeni fırsatlar yakalamak ve bunları daha geniş kitleler ile paylaşmaktadır. 5 kıtaya yayılmış 14 fabrika ve 35 satış ofisiyle ve birçok ülkede yeni üretim merkezleri açarak büyüme politikası izleyen fagor endüstriyel uluslararası arenada haklı bir ün kazanmıştır. Fagor Endüstriyel mutfak ve çamaşırhane ekipmanlarının tamamını kendi üretim tesislerinde üreten sektörün tek firmasıdır. Pişirme, çamaşırhane ve bulaşıkhane ekipmanlarının üretildiği, Fagor merkez fabrikası 25.000 m2 alan üzerine kurulu olup, Onati Guipúzcoa'da bulunmaktadır. Fagor Endüstriyel en son teknolojinin kullanıldığı ürünleriyle, sektördeki diğer ekipmanlarla karşılaştırıldığında sağladığı kullanım avantajıyla ve mükemmel servis anlayışıyla sektördeki gelişimini sürdürmektedir. 1960'lardan bugüne, hep daha modern ve daha gelişmiş bir teknoloji ile pek çok müşterisinin ve kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayarak tasarımlarına ve üretimlerine devam etmektedir

FAGOR END. TÜRKİYE

Kendi temsilcilikleri ve distribütörleri ile dünya çapında sektörünün liderleri arasında olan İspanyol menşeli Fagor Endüstriyel A.Ş. 1999'dan beri 15 dönüm arazi üzerine ilk etapta 5.000 m² alana inşa edilen fabrika Türkiye'nin tüm buzdolabı talebini karşılayacak kapasiteye sahiptir. 11.000 m² alan üzerine inşa edilen 2. fabrika bulaşıkhane ekipmanlarının üretimini yapmak üzere 2008 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Sadece Türkiye değil komşu ülkeler, Balkanlar, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu Ülkeleri'nin de taleplerine cevap verecek olan Fagor Türkiye'nin sorumluluk alanına 28 ülkede 600 milyonluk nüfus giriyor: Gürcistan, Azerbaycan, İran, Suriye, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kıbrıs, Yunanistan ve Romanya gibi ülkeler şirketin Türkiye ayağının kapsamında. Türkiye'nin birçok merkezinde yer alan 70 bayi ve 76 satış sonrası teknik servisiyle faaliyet gösteren Fagor Endüstriyel her geçen gün büyüyen yapısıyla Endüstriyel Mutfak ve Çamaşırhane sektöründe gelişimini sürdürmekte ve pazardaki varlığını hissedilir biçimde arttırmaktadır.

Kronoloji;

1956 Bugünkü Fagor Beyaz eşya, ULGOR adı ile, Mondragón'da (Guipúzcoa) faaliyetlerine başladı.
1960 ULGOR içerisinde ayrı bir departman olarak Fagor Endüstriyel doğdu.
1967 Ürünün ticarileşmesinden bir süre sonra, endüstriyel mutfak üretimi başladı.
1970 Çamaşırhane ve bulaşıkhane üretimi için gerekli lisanslar alındı ve üretime başlandı.
1974 ULGOR'dan bağımsız olarak Fagor Endüstriyel kuruldu. Aynı anda şirket Oñati Guipúzcoa'ya taşındı.
1980 Endüstriyel üretim başladı ve ticari, lojistik altyapıyı tamamlayıcı Bölgesel Temsilcilikler tüm ülke çapında kendi kaynakları ile kurulmaya başladı.
1991 Fagor Endüstriyel AENOR onayı alan öncü şirket olmuştur. Bu kalite belgesini halen korumaktadır.
1997 Lucena Córdoba'daki soğutma grubuna ayrılan fabrikanın resmi açılışı yapıldı.
1998-2000 Çeşitli ülkelerdeki ticari temsilcilikler dağıtıldı, dünya çapında pazarın özelliklerine göre yasal şubeler genişletildi.
1999 Fagor Türkiye genel merkezi ile Bostancı'da faaliyet göstermeye başladı.
2001-2004 ISO-9000 ve ISO 14000 belgeleri alındı. Sırasıyla EFQM ve Çevre Yönetimi modelleri temel alan sistemlerdir.
2002 Türkiye genel merkezin Dudullu-Ümraniye'deki merkez binası açıldı.
2005 Ekim'de soğutma ekipmanlarının üretildiği Türkiye'de Sektörün İlk Seri Üretim Bandı Sistemine Sahip Fabrikası'yla Gebze'de hizmet vermeye başladı.
2007 TSE ISO 9001-2000 Kalite belgesi Türkiye-Gebze'deki üretim tesisleri için alındı.
2008 yılında Gebze-Türkiye'de 2. fabrika açıldı.

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. Kurum olarak stratejik hedeflere ulaşabilmek ve vizyonumuzu yaşatabilmek için insan kaynaklarında işe alma sürecinde, personelimizin yetenekleri ve becerileri ölçüsünde gelişmesine katkıda bulunacak kaynakları sunmak; fikirlerini paylaşabileceği iletişimi sağlamak; mükemmellik, yaratıcılık ve kaliteyi destekleyen ortamı yaratmaktır. Çünkü başarımızın sırrı, ekip olarak aynı yolda el ele ilerlememiz ve çalışanlarımıza duyduğumuz sevgi ve saygıdır.

FAGOR'da herkes kendi işinin lideridir. Esnek organizasyon yapımız her çalışanın kendi işi ile ilgili konularda sorumluluk almasına ve insiyatif kullanmasına olanak sağlar. En büyük amacımız büyük başarıların altına FAGOR ailesi olarak hep birlikte imzamızı atmak şirketimizle birlikte yükselmektir.

İnsan Kaynakları süreci olarak amacımız:

• Doğru İşe Doğru İnsan
• Performansa ve Yetkinliklere Bağlı Ücret
• Başarıya Bağlı Değerlendirme
• Herkes İçin Eşit Fırsat

ilkelerine bağlı kalarak, insan gücümüzü sürekli geliştirmek ve global rekabet ortamında kalıcı üstünlüğümüz haline getirmektir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Fagor Endüstriyel olarak, kalitenin bir şirket için ne kadar önemli bir değer olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple, bulunduğumuz her ülkedeki kalite standartlarını eksiksiz yerine getirerek, her gün daha iyiye doğru ilerlemeye çalışıyoruz. Sektöründe Fagor, AENOR tarafından verilen N işaretini (Ürün Sertifikası) ve ER (Marka Tescil Belgesi) almak için zorunlu kılınan tüm talepleri karşılayan ilk şirkettir. Bu da, kalitede her zaman daha iyisi için çalıştığımızı gösteren çizgimize çok güzel bir örnek teşkil etmektedir. Fagor Endüstriyel çevreye karşıda her zaman duyarlı olmuştur. Çabalarımızın karşılığı olarak 2006 yılında ISO-14001 sertifikasını aldık.

CE: Üretilen ürünlerin Avrupada serbest dolaşım hakkı için gerekli olan sertifika.

ER-0022/1/91: AENOR tarafından verilen marka tescil belgesi

ISO-14001: Fagor Endüstriyel çevreye karşıda her zaman duyarlı olmuştur. Çabalarımızın karşılığı olarak 2006 yılında AENOR tarafından verilen ISO-14001 sertifikasına sahip olduk.

TS-EN ISO-9001-2000: Bu belgelendirme Endüstiyel mutfak ve çamaşırhane ekipmanları üretimi, ithalatı, ihracatı ve teknik servis hizmetlerinin yönetimi ile ilgili oluşturlan kalite yönetim sistemini kapsamaktadır.

FAGOR TEKNİK SERVİS

Fagor ekipmanlarını satın almadan önce alırken ve sonrasında size yardıma hazır profesyonellerden oluşan tecrübeli bir ekip vardır. İhtiyaçlarınıza gösterdiğimiz dikkat cevap verme kapasitemizi geliştirmemize yardımcı olur.

Fagor Endüstriyel olarak bir firmanın teknik servis kalitesinin, firmanın en önemli unsurlarından biri olduğunun farkındayız. Bu yüzden konusunda uzman ve deneyimli ekibimizle ve Türkiye genelinde bulunan toplam 75 yetkili servisimizle birlikte bize ihtiyacınız olan her an yanınızdayız. Ürünlerimizin montajından başlayarak, her türlü arıza ve bakım konularında size bir telefon kadar yakınız.Ürünlerimizin tamamı 2 yıl süre ile garantili olup, bunun dışında tüm ürünlerimiz için ürün montajından itibaren 10 yıl boyunca yedek parça bulundurma garantisi veriyoruz. Tüm teknik servislerimiz "mükemmel servis" parolasıyla problemleri birlikte çözüme ulaştırmak için çalışmaktadır.

Firma Bilgileri

Fagor Endüstriyel Day. Tüketim Mam. San. Ve Tic. A.Ş.

Adres : Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi
İnönü Mah. Balçıkyolu Üzeri.
41400 Gebze / KOCAELİ / TURKEY
Telefon : +90(262) 751 10 31 pbx
Faks : +90(262) 751 10 32
E-Posta : fagor@fagor.com.tr